Rypin 2016

0 


Rok 2016 zaczęliśmy modelarsko wyjazdem do Rypina na VI edycje Wystawy Modeli Historycznych i Makiet.
Tak się złożyło że grupę reprezentował tylko Jorzik, który to wyjechał samotnie w trasę. Dojechawszy na miejsce (choć jazdę utrudniała gęsta mgła), rozpakowanie modeli i przywitanie z Kolegami. Sporo narodu się zjechało, był Szczecin, Chełmża, Gdańsk, Inowrocław i wielu innych znakomitych modelarzy.
Modeli około 300 więc sporo, bardzo dużo modeli juniorów, co cieszy.

O godzinie 13 miało rozpocząć sie sędziowanie jednak bardzo duża liczba uczestników dojechała i na miejscu zgłaszała swoje modele. Taka sytuacja przedłużyła rozpoczęcie sędziowania. Gdy się ono rozpoczęło to trwało i trwało.
Każdy sędzia musiał przyznać punkty każdemu wystawionemu modelowi, a pózniej nastapiło zliczanie owych punktów . Czasowo wydłużyło się to niemiłosiernie. Jednak na posterunku był Pan Dyrektor Muzeum który niestrudzenie wybudzał oczekujących z letargu.
Nagrody oczekiwały na swych właścicieli.


Bardzo ciekawą sprawą była prezentacja multimadialna prezentująca fotki z poprzednich edycji konkursu, można było sobie powspominać.

Należy podkreślić, iż ta edycja skupiła jak dotąd największa ilość modeli, było bardzo dużo nowości, Wystawa SF godna podziwu modele z Gwiezdnych Wojen niesamowite.

Tradycyjnie lokalne przysmaki były do skosztowania na obficie zastawionym stole.

Rozdanie nagród zakończyło tą imprezę, zmordowani sędziowie zostali obdarowani upominkami ksiązkowymi, a wspólna fotka pozostanie pamiatka tego spotkania.

Dziękujemy Organizatorom za jak zawsze ciepłe przyjęcie, za doznania kulinarne i miłe dla modelarskich oczu.

Do zobaczenia za rok.

Galeria zdjęć - FestivalkameraFilm


2011 WLKP Poznań - Rypin 2016. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates