Nowy Tomyśl - 2016

NT 2016


Na drugi wyjazd w tym roku udaliśmy się już w mocnej obsadzie (Jorzik, Mikser, Matti, Pirania, na miejscu dołączyli Lucky, Kezat z małżonką i Marek), choć z nieco z mniejszą ilością modeli. Trasa a właściwie autostrada A2 zaprowadziła nas do niedalekiego Nowego Tomyśla gdzie nasz Kolega Krzysztof przeprowadził II edycję Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla.
Zameldowaliśmy się około jedenastej i juz na pierwszy rzut oka widać było że modele dopisały. W sumie wystawiono ich ponad 300!
foto

Dwie kategorie okręty i pancerka czekała rzeż. Liczba ogromna i bardzo wysoki poziom wykonania. Współczujemy sędziom. Podobna sytuacja w samolotach.
Organizatorzy świetnie przygotowali sie do zabezpieczenia tej imprezy pod każdym względem.
Krzysztof perfekcyjnie zarządzał organizacją, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jak to bywa spotykamy wielu znajomych więc jest o czym rozmawiać.

Koniec pierwszego dnia wieńczy domówka w hotelowym pokoju, gdzie towarzystwo kulturalnie się integrowało.
Dzień drugi , bo impreza już była dwudniowa pojawiają się nowi goście, chętni uczestniczą w spacerze z przewodnikiem po Nowym Tomyślu. Czas pomykał i nie wiadomo skąd wybiła dwunasta. Rozpoczęto ceremonię zakończenia i wręczania nagród. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Władz Lokalnych z Osobą Pana Burmistrza Nowego Tomyśla, Panią Dyrektor, Nowotomyskiego Ośrodka Kultury ( gdzie odbywał się konkurs), i niestrudzonym Krzysztofem.
Oprawa niesamowita, bo na sali widowiskowej, feria świateł, muzyka, normalnie szoł.

Cóż powiedzieć, bardzo duża liczba zawodników została nagrodzona za swoje kartonowe prace. Bardzo dużo modeli i to na wysokim poziomie.
I nam też coś skapnęło w postaci pierwszego miejsca Luckiego za świeżutkiego jeszcze Miga 23, i Jorzikowi za tank Chi Ri. Michy się nam śmieją. Tego co na końcu nastąpiło już nikt się nie spodziewał, albowiem Puchar Burmistrza i zaszczyt uściśnięcia jego dłoni przypadł Jorzikowi, a wszystko to dobro za poczciwego Nisshina.
Oczywiście Jako Grupa WLKP ufundowaliśmy wyróżnienie dla młodego modelarza którym został Filip Matusiak ze SP nr 20 we Wrocławiu. Gratulujemy.
Więcej szczęścia nie potrzeba.
Z tego wyjazdu wracamy z tarczą, ale nie można nie docenić ogromnego wysiłku wszystkich Organizatorów którzy zadbali o zabezpieczenie tej wspaniałej imprezę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za gościnę, a szczególne podziękowania składamy na ręce Krzysztofa. Brawo!


Za rok jesteśmy znowu.

Galeria zdjęć


kameraFilm


2011 WLKP Poznań - Nowy Tomyśl - 2016. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates