Szczecin 2015

Szczecin 2015

0 0

Po raz V Szczecin miał zaszczyt gościć w dniach 2-4.10 modelarzy kartonowych z całej Polski.

Ta edycja PAPRYKARZA została zawarta w dwóch formułach:

  • konkurs i wystawa modelarska (modele kartonowe podzielone na kategorie festiwalowe)
  • konkurs i wystawa tematyczna (modele kartonowe w 3 kategoriach)

Łącznie na wystawie modeli kartonowych zgromadzono 160 modeli, z czego na wystawie tematycznej 60.

Naszą grupę reprezentował Jorzik i Waldek.

Start nastąpił w sobotę o 7.00 i w niespełna 3 godzinki byliśmy na miejscu. Tam też był już obecny Lehcyfer, który prowadził warsztaty dla dzieciaków z malowania figurek.

Jak to na konkursach bywa, powitania, rozpakowywanie modeli, rejestracja. Dopiero potem na spokojnie możemy przyglądać się wszystkiemu.

Spotkaliśmy wielu znajomych.

Tegoroczny Festiwal tak jak i poprzednie ulokowany był w Muzeum Techniki i Komunikacji. Miejsce w sam raz na taką imprezę.

Całość imprezy fachowo zorganizowana, organizatorzy postarali się o zapewnienie dodatkowych atrakcji. Był więc elektroniczny Pintball, występ zespołu Saperów, zaprezentowano też kilka grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych oraz Rosomaka w wersji sanitarnej. Na brak atrakcji nie można było narzekać.

Modele zaprezentowane na wystawie wykonane były na wysokim poziomie, pojawiło się też parę nowości. Piątkowy i sobotni wieczór to czas na integrację. Wiele się działo, dużo rozmawiało, nowych kolegów poznawało.

Niedziela to oczekiwanie na zakończenie i ogłoszenie wyników. Do końca jednak nie podano wyróżnionych, a stało się to o godzinie 14 tej.

Bardzo dużo nagród się posypało i trzeba przyznać, iż organizatorzy wespół ze sponsorami stanęli na wysokości zadania, albowiem liczba nagrodzonych była zdecydowanie większa niż na typowych konkursach.

Do Szczecina warto wracać, klimat i atmosfera spotkań, modelarskie pogaduchy to kilka atutów na korzyść tego Festiwalu.

My z pustymi rękami nie wyjechaliśmy bo nasze modele zostały również docenione.

Jako grupa WLKP-Kartonowa Pyra ufubdowaliśmy dwa wyróżnienia specjalne za modele w wystawie tematycznej. Nagrodzonym Gratulujemy.

Za rok na pewno nas tu nie zabraknie.

Galeria zdjęć - Daleki WschódGaleria zdjęć - FestivalkameraFilm


2011 WLKP Poznań - Szczecin 2015. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates