Przeciszów 2015

Przeciszów 2015

0

W dniach od 18 do 20 września 2015 roku w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się 15. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

Jego organizatorami byli Gmina Przeciszów, Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie oraz Klub Modelarski "Orzeł".

Łącznie zaprezentowano 635 modeli kartonowych w 18 klasach standard oraz 11 klasach open.

W konkursie sklasyfikowano 566 modeli. Prace zostały zaprezentowane przez 258 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Rosji.

W niedzielę przed podsumowaniem konkursu otwarta została także wystawa "Na burzliwych wodach", przedstawiająca modele okrętów z okresu II wojny światowej autorstwa Waldemara Góralskiego, Mariusza Motyki oraz Andrzeja Sobuckiego w ilustracjach Piotra Forkasiewicza.

Po zakończeniu wystawy nastąpiło uroczyste zakończenie połączone z rozdaniem nagród.. Poznańska Pyra jak corocznie była reprezentowana przez mocną ekipę modelarzy: Marka, Piranię, Miksera, Mattiego, Luckiego i Waldka.

W tym modelarskim szaleństwie, naszym kolegom udało się sporo wywalczyć. Nagrody przywiezli Matti i Lucky.  Ponadto Waldek jak wspomniano wyżej prezentował swoje wspaniałe obrazy. Wystawa po raz kolejny przechodzi do historii w której swój udział miała i Kartonowa Pyra.

2011 WLKP Poznań - Przeciszów. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates