Kruszwica 2015

W dniach 16-17.05.2015 byliśmy gośćmi na XVII Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych i Eliminacji do Mistrzostw Świata Modeli klas C Naviga, w malowniczej Kruszwicy.
Konkursy tutaj organizowane odwiedzamy juz od jakiegoś jakiś czasu, bo i ludzie tu mili i atmosfera przyjemna, a i otoczenie i klimat samego miasta też jest wspaniały.


W tym roku grupę WLKP reprezentowali Marek , Mati i Jorzik. Oni też za pomocą Markowego bolidu przetransportowali modele w wyznaczone miejsce.

Lokalizacja tak jak i ubiegłoroczna, w dużej sali SP, stoły zapełniły się modelami. Tradycyjnie spotykamy znajome twarze Kolegów, i po formalnościach ruszamy na obchód całego wystawionego inwentarza.

Czas pomyka, po wykonaniu kilku okrążeń sali udajemy się na kwaterę gdzie ,,spuszczamy powietrze" w oczekiwaniu na wieczorną integracje. Ta rozpoczyna się ok 19tej. Nie można docenić kunsztu Organizatora który jak co roku dba o swoich gości, serwując przepyszne specjały lokalnej kuchni.

O zmroku zapłonęło ognisko i można było piec kiełbaski, a nad głowami latały nam niezmordowane ,,gacki". Liczne rozmowy, nieskończone tematy ciągnęły sie do pozna.
My udaliśmy sie na spoczynek jak bozia przykazała, bo przecież jutro tez jest dzień. Niestety nie dla wszystkich ta noc miała być spokojna. Jorzik dostał boleści żołądka, iż był już bliski popełnienia seppuku. Oddał Neptunowi co jego i to z nawiązką, a poratowany przez sąsiadów pigułką zasnął był znieczulony.
Nowy dzień nowy duch, Jorzik żyje. Opuszczamy kwaterę i wracamy na salę. Parę kółek dla rozgrzewki pogaduchy, buszowanie po stoiskach, wyciąganie zaskórniaków na wymarzone modele, kiedy to sie wreszcie skończy....
Wiemy już kto co dostał, przy modelach pojawiły się karteczki z miejscami i punktami . Jednak trzeba czekać na oficjalne zakończenie. W miedzy czasie trwa celebrowanie modeli, przed niektórymi wręcz klęczano.

Zakończenie rozpoczęło sie punktualnie i posypały się nagrody.
W naszej grupie Mati zajął 3 miejsce pustynnym RR, i brąz za kuter torpedowy, wystawiony po raz pierwszy w Navidze. Jorzik z kolei zaszalał w pancerce i zajął 1 miejsce swoim Chi Ha, oraz brąz za Kitakami w Navidze. Marek choć nie wywalczył nic cały czas nas wspierał.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Po ceremonii wspólna fotka i czas pożegnań.

Wracaliśmy do domu zadowoleni aczkolwiek muza w Markowym wozie trąciła starością, a jak przed Gnieznem chmury sie rozbeczały to jakoś miny pospadały, a Marek dodał do pieca z kolejna muzą która nas juz totalnie rozłożyła.

Kruszwica to wyjątkowe miejsce nie tylko jako miasto z jego atrakcjami i geograficznym położeniem. To także miejsce gdzie istnieje, pracuje i organizuje tak wspaniałe konkursy ekipa prawdziwych pasjonatów modelarstwa.
Mimo, iż to już XVII edycja tego konkursu, cały czas utrzymuje się on na wysokim poziomie organizacji i profesjonalizmu. Modelarze mogą sie tu czuć jak w domu. Przemiła atmosfera, życzliwość , dbałość o zaspokajanie potrzeb socjalno-bytowych , wspaniałe wieczorki integracyjne z wyśmienitą kuchnią, to tylko niektóre aspekty towarzyszące konkursowi.
Za to wszystko Poznań dziękuje Organizatorom, pojawimy się tu znów za rok.
P.S.
Mikser nie ustaje w szukaniu dokumentacji .


Od Nas, by nie tracił nadziei, model jest sklejalny.

kameraFilm


Galeria zdjęć


 2011 WLKP Poznań - Kruszwica. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates