Rypin 2014


rypin14Tegoroczny sezon modelarski Nasi klubowicze rozpoczęli wyjazdem do Rypina. Tam też już po raz czwarty został zorganizowany konkurs modeli historycznych i wystawa makiet.

Organizatorem konkursu tak jak i w poprzednich latach było Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, a wspaniałe lokum na wystawę udostępniło Rypińskie Centrum Sportu.

Nasza podróż rozpoczęła się o 8, a uczestniczyli w niej: Marek, Matti i Jorzik. Nasz niestrudzony kierowca - Marek dowiózł nas bezpiecznie do celu przed godziną dwunastą.

Po rozładowaniu modeli, szybkie przywitanie z kolegami, a następnie chwilka relaksu na małą czarną i regionalne kulinarne specjały. Strudzeni podróżni mogli zasmakować lokalnego chlebka z powidłami, lub smalcem, zagryzać ogórcami, a wszystko popijając kawą lub herbatą.

Jako, iż czas pomykał szybko zlustrowaliśmy wszystkie modele rozstawione na stołach. Już na pierwszy rzut oka było widać dużo nowych, ciekawych modeli. Dominowała pancerka z lotnictwem na drugim miejscu.

Okręty były w mniejszości, ale te co były przyciągały uwagę z krążownikiem Salt Lake City na czele.

W tym roku wiele modeli zostało wystawionych w kategorii junior i to bardzo cieszy, że młodzież chce i klei kartonowe modele.

Komisja sędziowska powołana przez organizatora rozpoczęła żmudną pracę, a pozostali wykorzystywali czas na swoje sposoby, w międzyczasie konsumując kolejne specjały regionalne serwowane na obiad przez Organizatorów.

Należy wspomnieć, iż do dyspozycji był basen i można było sobie popływać. Również lokalna sekcja modelarzy redukcyjnych zaprezentowała swoje modele lotnicze i nawodne, był nawet pokaz modeli pływających na basenie.

Około godziny 15-tej nastąpił finał, odczytanie wyników i wręczenie nagród. Poznańska Pyra również została wyróżniona w osobie Marka, który zajął trzecie miejsce modelem drezyny pancernej BDT.

Czas szybko minął i po miłych chwilach spędzonych w Rypinie, wśród braci modelarskiej trzeba było wracać do domu.

Do Poznania wróciliśmy więc około 20-tej, w dobrych nastrojach za co bardzo dziękujemy organizatorom.

Oczywiście mamy nadzieję stawić się za rok ;)
 

kameraFilm
Galeria zdjęć


2011 WLKP Poznań - Rypin. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates