Oleśnica 2014


oles14

W dniach 5-6 kwietnia w malowniczej Oleśnicy przeprowadzono konkurs w ramach Mistrzostw Polski - NAVIGA.

Poznań reprezentowali Jorzik i Piotr. Ten pierwszy zgłosił swoje trzy modele kartonowe, natomiast Piotr wystawił model polskiego kutra torpedowego zbudowanego od podstaw. To model pływający.

Jako, iż odległość  do Oleśnicy niedaleka, za godzinkę i czterdzieści minut byliśmy na miejscu.

Miejsce konkursu zlokalizowano na tutejszym zamku książęcym, choć nie obyło się bez problemów z parkowaniem, jednak Jorzik oczarował wdziękiem recepcjonistkę i mogliśmy zaparkować na dziedzińcu zamkowym.

Tegoroczna edycja zgromadziła całą modelarską śmietankę budującą pływadła. Zjechali Koledzy między innymi z Przeciszowa, z Warmi, Kutna, Centralnej Polski, z dalekiego Krasnegostawu.

Dużo nowych modeli i na bardzo wysokim poziomie wykonania, oczy bolały od podziwiania detali, no oświetlenie niestety nie było zadowalające.

Sędziowie w tej masie wspaniałości mieli co robić i nieźle sie musieli uwijać. Ich oceny jak sam Komandor na zakończenie powiedział musiały być surowe bo takiej liczby modeli na tak wysokim  poziomie wykonawstwa jeszcze nie było.

W ramach konkursu został również  przeprowadzony Kurs Sędziowski którego uczestnikiem był nasz Kolega Darek z Kutna i on też otrzymał legitymacje sędziego modelarstwa redukcyjnego klasy trzeciej.

Darkowi życzymy samych trafnych ocen w tej niełatwej sędziowskiej profesji.

Konkurs konkursem a życie towarzyskie to nieodzowny element takich spotkań. Dlatego też nie było końca rozmów modelarskich przy tradycyjnym browarku. Dysputy trwały do późnych godzin nocnych, a co niektórzy nawet kleili drobne detale i przytargali warsztaty pracy w wersji mobilnej.

Czas upłynął bardzo szybko, i w oczekiwaniu na wyniki jeszcze lukaliśmy na zamkowe mury i zakamarki.

Wśród nagrodzonych znalazł sie tez Poznań którego przedstawiciele zdobyli 3 srebra i jeden brąz.

Dziękujemy organizatorom za udaną imprezę, wspaniałą atmosferę a Kolegom modelarzom za spotkania i rozmowy.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.


kameraFilm
Galeria zdjęć2011 WLKP Poznań - Oleśnica. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates