Lublin 2013


lublin13

Tegoroczna, VIII edycja Lubelskich Modelarskich Spotkań odbyła się w dniach 16-17 listopada. Została ona zorganizowana w Galerii Olimp. Miejsce bardzo dobre, obszerny hol, dobre oświetlenie.

Na wystawie Nasza poznańska grupę reprezentował Jorzik, szczęśliwie się złożyło, że akurat przebywał w okolicy. Wystawa zgromadziła ponad 500 model kartonowych i plastikowych.

Oprócz tradycyjnego podziału na klasy i kategorie, utworzono dodatkowe trzy kategorie pod nazwami: ,,Pacyfik 1941-45”, ,,Modele z zapałek” oraz ,,Jak hartowała się stal” - gromadząca modele wykonane co najmniej 15 lat temu.

Na wystawie można było podziwiać naprawdę wiele interesujących modeli, w plastikach prym wiodła pancerka, było parę ciekawych dioram, a na uwagę zasługiwała Bitwa pod Grunwaldem. Modele wykonane wyłącznie z zapałek przyciągały uwagę precyzyjnym wykonaniem. Z kolei na ,,Pacyfiku” prym wiodły duże kartonowe okręty i liczna pancerka.

Oprócz samej wystawy i konkursu było dużo czasu na rozmowy przy kawie z kolegami już znanymi ale i z tymi spotkanymi po raz pierwszy.

Wystawę i konkurs przeprowadzili Koledzy z Lubelskiego Klubu ZTS. Wykazali się pełnym profesjonalizmem i niezwykle sprawna organizacja za co należą się im szczere podziękowania.

Poznańska Kartonowa Pyra z Lublina przywiozła dwa wyróżnienia w kategorii ,,Pacyfik 41-45” za model Krążownika Kitakami oraz czołg Ka Mi.
 

Galeria modeli2011 WLKP Poznań - Lublin. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates