Kruszwica 2013


kruszwica13

Już po raz kolejny Przedstawiciele Poznańskiej Kartonowej Pyry uczestniczyli w XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych.

Naszą grupę reprezentowali Jorzik, Pirania i Marek i oni też zaprezentowali swoje modele.

Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, ponieważ była to już 15-sta jego edycja. Wszystko było praktycznie podporządkowane temu jubileuszowi, jednak pogoda się nie spisała i przez całe dwa dni padało.

Po przyjeździe ok 12-tej rozpakowaliśmy modele, które w tej edycji były wystawiane w dużej sali w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych, przywitaliśmy się z kolegami a później udaliśmy się na grochówkę. Jako iż sobota była też terminem spotkania Kolegów z Inowrocławia, zaproszeni przez nich udaliśmy się samochodem w strugach deszczu do Inowrocławia.

Pilotował nas Adam.

Spotkanie w sklepie modelarskim, gdzie gościł nas Wojtek było bardzo ciekawe, modelarskie rozmowy trwały na dobre. Co niektórzy dokonali zakupów i uzupełnili modelarskie warsztaty.

Na zakończenie wykonaliśmy wspólną fotkę uczestników.

Ponieważ w sobotnich planach miało być
jeszcze wspólne jubileuszowe spotkanie uczestników, po mile spędzonym czasie wśród inowrocławskich Kolegów udaliśmy się na kwatery .

Tutaj nasze miłe zaskoczenie, nocleg znajdował się w zlokalizowanym w Kobylnikach pałacyku, otoczonym parkiem.

Po dokonaniu czynności meldunkowych skierowaliśmy swoje kroki do pokoju, który też zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, bo za niewygórowaną cenę otrzymaliśmy naprawdę komfortowe warunki. Marek przetestował TV.

Jak się wkrótce okazało naszymi sąsiadami zza ściany byli Piotrek z synem, z którymi nieco porozmawialiśmy, aby ok 19-tej udać sie na pobliską strzelnicę na spotkanie integracyjne.

Organizatorzy przeszli sami siebie, naprawdę jak na jubileusz, nikt się nie spodziewał takiego przyjęcia.

Lokalne potrawy których nazw nie wymienię, było naprawdę wszystko do koloru do wyboru.

Ale nic nie zwiastowało tego co nastąpiło później.

Na ogromnej tacy wniesiono pieczonego prosiaka. No i jak tu jeszcze przy tak obficie zastawionym stole wciągnąć porcję tego specjału. Jakoś poszło bo nie było wyboru i mus było spróbować. Oczywiście integracja nie mogła nie obyć się bez poruszania tematów modelarskich ale też i innych. Lewa strona stołu została zdominowana przez ,,Japończyków" i tam też trwały ożywione rozmowy. Adam 12, Pirania, Vercyn, Jorzik, Jarod, Marek, Piotreq z synem, DarekB, to tylko część z tych którzy się przewinęli przez ten obszar.

Tak czas mijał nieubłaganie i po 22-iej zaczęto sie pomału rozchodzić.

Niedziela była dniem oczekiwań na wyniki. Po wspaniałym przebudzeniu przez ćwierkające ptaki w parku, rozliczyliśmy się z kwatery i ruszyliśmy na salę wystawową. Niestety aura dalej nam nie sprzyjała i padało.

W oczekiwaniu na listy wyników krążyliśmy po sali wystawowej, robiliśmy fotki, prowadziliśmy rozmowy z kolegami, dzieliliśmy się doświadczeniem. Był to też czas na poznanie nowych ,,twarzy".

Gdzieś  około 10-ej zostały  wywieszone listy. Po jej analizie okazało się że ,,poznaniacy"  będą wracać z medalami.

I tak Piotrek swoim Akizuki pobił pancerniki i w klasie Standard zajął I-sze miejsce.

Jorzik swoim Kitakami zajął II-gie miejsce w klasie ,,WO", a jego świeżutki model transportera Ho Ki zajął również II-gie miejsce w klasie,,WP".

Natomiast Marek nie załapał sie tym razem na podium, choć jego liczne modele przysporzyły w sumie z nagrodzonymi, zgromadzić 530 punktów co dało nam zespołowo 8 miejsce na 14 startujących zespołów.

Zadowoleni z uzyskanych wyników, w oczekiwaniu na oficjalne zakończenie udaliśmy sie na kolejny ,,obchód" sali.

W międzyczasie była tez kawa zakupy na stoiskach rozmowy, zdjęcia.

13.30 zgodnie z harmonogramem to czas zakończenia imprezy.

Nagrodzeni zostali obdarowani medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Również kilku wiernych wystawców i sponsorów jak i osób współtworzących przez lata klimat towarzyszący konkursom w Kruszwicy, zostało przez organizatora nagrodzonych specjalnymi nagrodami.

Jak na jubileusz przystało wieloletni Kierownik zawodów - szanowny Pan Ryszard Bones otrzymał od Braci modelarskiej specjalny upominek z okazjonalną dedykacją podpisaną przez wszystkich modelarzy. Obdarowany był całkiem zaskoczony czego wcale nie ukrywał.

Podsumowując, było to wydarzenie z samymi plusami (nie licząc pogody), dopisali licznie modelarze, bardzo dużo pięknych modeli i nowości, zwłaszcza w kategorii okręty zaskoczyła duża ich liczba.

Niezwykła atmosfera i aura jubileuszu sprawiły iż ta impreza będzie pamiętana jeszcze bardzo długo.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za gorące przyjęcie, zapewnienie wspaniałych warunków socjalno bytowych, oprawę gastronomiczną godną rangi wydarzenia, i nieustającego zapału na organizowanie kolejnych tak wspaniałych konkursów.

Dziękujemy Kolegom z którymi mogliśmy spotkać się po raz pierwszy, za nowe kontakty i tym z którymi już się znamy dłużej, za spotkanie i rozmowy , za wspólnie spędzony czas.


kameraFilm
Galeria zdjęć2011 WLKP Poznań - Kruszwica. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates