Wrocław 2012


wak 2012

Poznańska Kartonowa Pyra do Wrocławia wyruszyła z samego rana, nastawiliśmy więc budziki w oczekiwaniu na Piranie który pozbierał wszystkich zainteresowanych, czyli Jorzika, Miksera, Marka. Na miejsce spotkania udało się dotrzeć bez problemów i na czas. W MDK-u wypakowaliśmy modele, dało się poczuć klimat kolejnego już spotkania organizowanego przez WAK.

Co by troszkę ochłonąć i załatwić formalności udaliśmy się do hotelu. Ten był bardzo blisko spotkania, do tego naprawdę świetne miejsce za niewielkie pieniądze. Mamy nawet na to dowody w postaci mini galerii zdjęć.

Po dobrej kawie i rozprostowaniu nóg udaliśmy się do MDK-u. Na miejscu pojawił się KayFranz, Navigator, Sturmovik z żoną, Lechcyfer i Kezat z swoją zdecydowanie piękniejszą połową ;-) Jednym słowem sami swoi, a tym samym grupa WLKP stała się bardziej liczna.

Rzecz jasna większość czasu zeszła na podziwianiu modeli i rozmowach z sobie podobnymi, kartonowymi maniakami. A że było co  podziwiać, cała masa modeli (fotorelacja u dołu strony), i z kim dyskutować to czas leciał szybko i przyjemnie. Przewertowaliśmy też sporo wycinanek na stoiskach, przebierając i kupując co lepsze pozycje na przyszłe klejenie.

W międzyczasie Piotr prowadził warsztaty z malowania modeli, pokazał całą masę naprawdę niesamowitych rzeczy racząc zainteresowanych nieco odurzającymi zapachami. Tu również dysponujemy dowodami, fakt zapachów odzwierciedlić się nie da jednak co nieco podejrzeć można.

Atrakcją dodatkową był pokaż Waldemara, przedstawił on projekty modeli okrętów w 3D. Plotki głoszą że niektórzy z uczestników pokaz widzieli w 3D bez okularów... Nie zmienia to faktu że Waldek zademonstrował naprawdę niesamowite rzeczy które modelarzom się często nawet nie śniły. Oczywiście dziękujemy za tak wspaniały pokaz i poświęcony czas.

Po pokazie to już integracja pełną gębą, czyli spotkanie modelarzy w barze U Misia. Stali bywalcy zlotów wiedzą doskonale że tam zawsze impreza jest co najmniej nieziemska. Przy niejednym kuflu piwa bawiliśmy się lepiej niż znakomicie. Na to też mamy dowody w postaci fotek ;-)

Przejazd melexami przez Wrocław to już stały punkt, i to nie byle jaki! W tym roku zwiedzaliśmy Wrocław przy dość ciekawym podkładzie muzycznym, a co niektórzy dali rade nawet poznać kilka całkiem nowych osób ;-)

Niedziela była czasem pozbierania się po zabawie w Misiu i oczekiwania na wielki finał. Jak to zwykle bywa Kartonowa Pyra z pustymi rękoma nie wróciła, nagrody udało się zdobyć więc tym większy entuzjazm panował. Szczegóły w tabelkach na stronie ;-)

Cała impreza zorganizowana naprawdę w pełni profesjonalnie. Wrocławska grupa WAK po raz kolejny udowodniła, że potrafi zrobić nieziemską imprezę a Poznań nie wyobraża sobie nie stawić się za rok. Wrocławski zlot jest dla każdej grupy modelarskiej stałym punktem, a widząc klimat imprezy nietrudno się temu dziwić.

Gorące podziękowania i głębokie ukłony należą się organizatorom, Ci stanęli na wysokości zadania za co Poznań szczerze dziękuje!


Galeria zdjęć2011 WLKP Poznań - Wrocław. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates