Poznań LOK 2012


lok poznan 12

W dniu 17. 11. 2012 został przeprowadzony w Poznaniu konkurs modeli kartonowych dla młodzieży szkolnej klas IV-VI i ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Zarząd LOK w Poznaniu.
Ponieważ jeden z Nas został zaproszony do sędziowania, nadarzyła się okazja aby zaprezentować swój dorobek modelarski Naszej grupy.
Modele zaprezentowali Jorzik i Jaroslav, a swoją obecnością wsparli imprezę Madzia, Kezat i KayFranz.

Sam konkurs to impreza cykliczna odbywająca się co roku, ale po kontaktach z Lokiem dopiero w bieżącej edycji mogliśmy w niej uczestniczyć.
Konkurs został rozegrany w czterech klasach: pojazdy, samoloty, okręty, które zgromadziły modele wyłącznie wykonane z Małego Modelarza, oraz w klasie open skupiającej modele wykonane z innych wydawnictw niż MM, już bez podziału na klasy.
Poziom nie był wysoki ale też trzeba powiedzieć że modele te wykonali młodzi ludzie niekiedy dopiero zaczynający przygodę z kartonem. Należy jednak wspomnieć, iż kilka modeli było godnych uwagi a ich wykonawcy reprezentowali już ponadprzeciętny poziom umiejętności.

Oprócz nagród ufundowanych przez organizatora, w imieniu Poznańskiej Pyry zostały wręczone również dwa wyróżnienia dyplomem i modelami kartonowymi za: najciekawszy model, oraz model polskiej konstrukcji lotniczej. Dostępne były również nalepki z Naszym logo i adresem www.

Poznaliśmy kilku ciekawych ludzi, modelarzy z doświadczeniem, nawiązano kontakty.
Po zakończonym sędziowaniu uczestnicy udali sie na grochówkę którą zaserwował organizator.

Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i pucharów zakończyło imprezę.
 

Galeria zdjęć z imprezy
Galeria modeli2011 WLKP Poznań - Poznań LOK. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates