Lublin 2012Tegoroczny najazd na Lublin z okazji siódmej już edycji Lubelskich Spotkań Modelarskich przeprowadził Jarek wraz z rodziną. Modele które reprezentowały WLKP to Nash, ZIS-3, FORD FTb, Wz-34 i dwa egzemplarze 4TP oraz praktycznie ukończony FT-17 TSF. Niestety tego ostatniego nie udało się pomalować do końca, pojechał więc jako eksponat dla znajomych do oglądania z pudełka. Do tego udało się dopakować jeszcze PWS-50 Krzysztofa i takim składem wyruszyliśmy po wielu przygodach pociągiem na wschód.

Na miejscu okazało się że na piątek nie zaplanowano żadnych atrakcji modelarskich. Jednak nie ma tego złego, był czas żeby trochę pozwiedzać. I tu niespodzianka, ni stąd ni z owąd na motorze podjechał łysy (Dominik294) który na tą okoliczność przyjechał z Kraśnika. Po wymianie kilkunastu zdań zrobiło się szaro więc trzeba wróciliśmy do hotelu.

Kolejny dzień zaczął się typowo; wypad na miasto, stawiająca na nogi kawa, najazd na najsłynniejszą lubelską cukiernię i powolnym spacerkiem zmierzaliśmy w kierunku galerii gdzie odbywała się wystawa.

Mimo natłoku informacji o imprezie w lokalnych mediach, w samym Lublinie nie dało się dostrzec żadnego plakatu, galeria również w barwy modelarskie nie została ubrana. Dopiero wewnątrz zastaliśmy stoły suto zastawione, niestety głównie plastikiem.

Stanowisko przyjmowania modeli obstawione przez dwie osoby, kolejka więc była ogromna. Trzeba było wystać w niej ładnie ponad pół godziny. W tym czasie pojawili się koledzy po fachu; Dombeer i za nim Krool. Było więc z kim pogadać w rodzimym języku, dookoła głownie Węgrzy i Ukraińcy.

Po zdaniu i rozstawieniu modeli przystąpiliśmy do robienia dokumentacji zdjęciowej, niestety z marnym skutkiem, ciężko z wózkiem dziecięcym lawirować między zwiedzającymi ;-) Poszliśmy więc integrować się w niewielkim, ale dobranym gronie starych znajomych.

Mimo wielu błędów i niedociągnięć organizacyjnych wyjazd uznaliśmy za udany na tyle, że zostaliśmy jeszcze dzień dłużej by w spokoju Lublin pozwiedzać.

Podobno była to najsłabsza edycja LSM. Żadna to dla nas przeszkoda, za rok znów się pewnie wybierzemy z nadzieją że karton w Lublinie odżyje.


Galeria zdjęć2011 WLKP Poznań - Lublin. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates