Gdańsk 2012


gdansk12Ponieważ od lat wiadomo, że prawdziwego faceta nie poznaje się po tym, jak zaczyna - na zakończenie sezonu WLKP przeprowadziła zmasowany atak grupy wprawdzie nielicznej osobowo, ale za to wielce efektywny.

Najpierw KayFranz (jednosobowo i jednomodelowo) zdobył wyróżnienie i medal w kolorze złotym na 3. Festiwalu Modelarskim w Grudziądzu (czyli 100% skuteczności), a tydzień później z wizytą do Gdańska, na 7. Memoriał im. T. Rackiego pojechał tenże Franz, zabierając do plecaka co mniejsze i lżejsze modele z kolekcji Jaroslava, który - mimo wcześniejszych ustaleń - jechać nie mógł, bo trzeba było pomnażać produkt krajowy brutto. Efekt - podobny jak poprzednio: po medalu na głowę. Jarek za ZiS-3 zdobył miejsce trzecie, a KayFranz - pierwsze. Nagrody głównej, czyli pucharu wziąć się nie udało, ale ogromny kartonowy Ju-52 (stachoo - gratulacje raz jeszcze...) był "nie do wyjęcia". Poziom wykonania modeli w kartonówkach, co podkreślono podczas ceremonii wręczania nagród, był zaskakująco wysoki: do rozgrywki o nagrodę główną trafiły TYLKO modele kartonowe! Mimo, że plastikowych było dwa razy więcej...
Zawody odbyły się w tym samym miejscu, co w ubiegłym roku, ale zamiast ciasnego holu tym razem przygotowano salę gimnastyczną. Sporym zaskoczeniem in minus był brak parowozów, dość słabo też obsadzone były klasy "wodne". Za to sprzętu pełzającego - do wyboru, do koloru... Dobre oświetlenie (w przeciwieństwie do sali w grudziądzkim klubie garnizonowym) oraz brak ciasnoty przy stołach pozwalały dokładnie przyglądnąć się modelom. Naprawdę bardzo fajnie i sprawnie (chociaż może jakiś mikrofon podczas odczytywania wyników by nie zawadził) przygotowana i przeprowadzona impreza. Wielkie dzięki dla Kaśki, Andrzeja, Piterpanzera i całej reszty "kierowników pomocniczych".

A teraz galeria - pokazująca niekoniecznie komplet ekspozycji, a raczej to co, na czym dłużej oko KayFranza zawisło:


Galeria zdjęć2011 WLKP Poznań - Gdańsk. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates