Modelarskie podsumowanie roku 2012


pod01

Grupa Poznańska Kartonowa Pyra-reaktywowana w 2009 roku, działa już na scenie modelarskiej czwarty rok.

Jej członkowie to mocno skonsolidowana grupa ludzi mająca wspólna pasję jaką jest klejenie kartonowych modeli.

Na ogólnopolskiej scenie modelarskiej zadebiutowaliśmy w 2009 roku, uczestnicząc w Łódzkim konkursie. Tam też odnieśliśmy jako Grupa WLKP nasz pierwszy sukces jakim było zdobycie 3 miejsca drużynowo.

pod02

Obecnie Grupa WLKP liczy już ponad 20 stałych modelarzy. Na spotkania zapraszamy wszystkich których interesuje modelarstwo kartonowe. Od momentu reaktywacji spotykamy się cyklicznie raz w miesiącu w wybranym miejscu na Cytadeli poznańskiej gdzie prezentujemy swoje prace, prowadzimy rozmowy, przeglądamy literaturę, dzielimy się swoimi doświadczeniami.

Bieżący rok obfitował w bardzo wiele wydarzeń modelarskich, My zamykamy go udziałem w 11 imprezach organizowanych w: Rypinie, Inowrocławiu, Szczecinie, Wschowie, Wrocławiu, Toruniu, Kruszwicy, Przeciszowie, Lublinie, Grudziądzu i Gdańsku.

Osiągnięcia medalowe można podejrzeć w tabelkach na stronie Nagrody i wyróżnienia.

pod03Oczywiście nie ma możliwości uczestnictwa we wszystkich imprezach tego typu z różnych powodów. Niemniej obecny rok był jednym z najbardziej owocnych pod względem liczby udziałów w konkursach i wystawach oraz pod względem ilości zdobytych nagród.

Jednak oprócz nagród istotnym czynnikiem było poznawanie Kolegów po fachu z innych grup i klubów modelarskich jak i indywidualnie.

pod04Wymiana doświadczeń, rozmowy o warsztacie, technice to nieodzowny element takich spotkań, wzbogacający naszą wiedzę o modelarskim rzemiośle.

Na koniec kieruję indywidualne podziękowania dla wszystkich Kolegów którzy w tym roku znaleźli czas i uczestniczyli we wspomnianych wyżej imprezach. Mam nadzieję, iż to grono z kolejnym rokiem się powiększy i będziemy silną reprezentacją na konkursach.

pod05Koledze Markowi bardzo dziękuję za zabezpieczenie logistyczne - transport, bo faktycznie na nim spoczywał w większości ciężar transportowania nas i naszego dobytku na wystawy.

Rok 2013 to kolejne wyzwanie dla modelarzy, rynek oferuje coraz więcej różnorodnych modeli i jest w czym wybierać. Tak więc zaopatrzeni w naostrzone nożyczki ruszajmy do boju, na z góry upatrzone pozycje.

 
Relacje z imprez modelarskich


 
Zobacz wszystkie relacje z imprez modelarskich2011 WLKP Poznań - Rok 2012. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates