O nas


Poznańska Kartonowa Pyra - WLKP zrzesza osoby z Poznania i regionu, których pasją jest modelarstwo kartonowe.

Grupa jest nieformalna, ale nie przeszkadza nam to w prowadzeniu prężnie rozwijającej się działalności, którą nieskromnie możemy się pochwalić.

Nasze korzenie sięgają 2004 roku, kiedy to podjęto pierwsze próby scalenia środowiska modelarskiego w Poznaniu. Działalność ta, była jednak okazjonalna i nieregularna.

Dopiero w roku 2009, podczas trwania IV Ogólnopolskich Wrocławskich Spotkań Modelarzy Kartonowych, wśród uczestniczących w imprezie poznaniaków narodził się pomysł, a zaraz za nim postanowienie o reaktywowaniu grupy pod wspomnianą na wstępie nazwą. I tak oto Kartonowa Pyra ożyła na nowo.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że skrót WLKP to nie tylko region z którego pochodzimy, ale w znaczeniu modelarskim czytamy go: Wszystko co Lata Kołuje, Pływa.

Grupa ma swoje logo, a jej członkowie są rozpoznawani na konkursach poprzez koszulki z logiem i nickiem.

W życiu codziennym zajmujemy się różnymi profesjami, ale łączy nas wspólna pasja - modelarstwo kartonowe, które nierozerwalnie wiąże się z historią, militariami i rozwojem techniki.

Poprzez Nasze działania, pragniemy tworzyć pozytywny obraz tej dziedziny modelarstwa, oraz staramy się popularyzować je; szczególnie wśród młodszego pokolenia.

Nasze grono jest otwarte i każdy komu modelarstwo kartonowe jest bliskie, może do nas dołączyć.
 

Mini galeria2011 WLKP Poznań - O nas. © Powered by Mikser
Powered by Joomla 1.7 Templates